Nowoczesne kabiny prysznicowe

2017-12-19
Nowoczesne kabiny prysznicowe Minimalistyczny wystrój wnętrz, w którym można dostrzec prostotę i zarazem pełną elegancję, to coraz popularniejsza forma wyposażenia pomieszczeń. Te rozwiązania sprawdzają się głównie w łazienkach, gdzie czasem spędza się więcej czasu, szczególnie podczas kąpieli. Łazienka to pomieszczenie, w którym przy szybkim prysznicu rozpoczynamy dzień lub kończymy go, biorąc dłuższą, relaksującą kąpiel. Według badań, podczas kąpieli w organizmie wytwarza się dopamina, która pobudza również kreatywność, dlatego powszechnie wiadomo, że w łazience wpadamy na rewelacyjne pomysły.

Funkcje kabin prysznicowych

W związku z powyższym uważamy, że bardzo ważne jest zadbanie o odpowiednie wyposażenie łazienki. To już nie tylko miejsce codziennych czynności związanych z higieną, ale coraz częściej strefa relaksu. Oprócz funkcji wpływających na nasze samopoczucie, zamontowanie nowoczesnej kabiny prysznicowej ma również swoje ekonomiczne strony, jak na przykład zaoszczędzenie miejsca w łazience czy oszczędność wody (w porównaniu do kąpieli w wannie). nowoczesna kabina prysznicowa

Współczesne kabiny

Nowoczesne kabiny prysznicowe mogą również całkowicie odmienić wnętrze łazienki. Coraz częściej przy wystroju wnętrz tego pomieszczenia zupełnie odchodzi się od brodzików oraz plastikowych, obudowanych drzwi kabinowych. Alternatywą tych tradycyjnych rozwiązań stały się szklane kabiny prysznicowe na wymiar. Takie obiekty charakteryzuje brak zdobień i prosty kształt, co sprawia, że są one niemal niewidoczne. Szkło można jednak dekorować według spersonalizowanych potrzeb klientów. Istnieje możliwość wyboru wśród kabin:
  • wnękowych,
  • narożnych,
  • przyściennych typu U,
  • typu walk-in.
Popularnością cieszą się szczególnie te ostatnie, które nie wymagają żadnego progu czy brodzika. W tym przypadku montowane są funkcjonalne odpływy podłogowe. Wówczas osoba używająca takiego prysznica czuje wygodę i luksus. Takie nowoczesne kabiny prysznicowe montowane są do ścian lub sufitu przy wykorzystaniu specjalnych profili. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chciałyby wyposażyć sypialnię lub pokój w strefę prysznicową. chcesz mieć nowoczesną kabine prysznicową?

Metraż

Jak wcześniej zaznaczaliśmy, montowanie szklanych kabin prysznicowych pozwala zaoszczędzić nieco miejsca w pokoju prysznicowym. W zależności od wyboru rodzaju kabiny na wymiar można ustawić ją w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Kabiny przyścienne typu U dobrze sprawdzą się w centralnym punkcie pokoju, natomiast konstrukcje wnękowe lub narożne praktycznie zagospodarują pozostałą, wolną część łazienki. Co najważniejsze, proponowane przez nas konstrukcje prysznicowe nie posiadają profili otaczających szklane elementy. W związku z tym nie tylko wymiary wpływają na zaoszczędzenie miejsca w łazience, ale również sam kształt daje wrażenie lekkiego i subtelnego wyglądu całego lokum. nowoczesne i trwałe kabiny prysznicowe

Akcesoria montażowe

Oprócz wybrania samej konstrukcji prysznica ważne jest także odpowiednie dopasowanie do niej różnych akcesoriów montażowych. Doradzimy dobór zawiasów, gałek, osłon i innych, niezbędnych elementów. Jesteśmy przekonani, że zadbanie o takie szczegóły zapewni satysfakcjonujący i wymarzony efekt. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Nowoczesne kabiny prysznicowe na naszej stronie.
pixel